piątek, 26 lutego, 2021

Odpowiedz na: zmiana w ustawie

Home Forum Sektory Samorządy zmiana w ustawie Odpowiedz na: zmiana w ustawie

iwonaprokop
Uczestnik

Witam wszystkich!
Powiedz mi Scypionie jak zdobyć etat, albo chociaż jego część w małej miejscowości, gdzie są dwa urzędy zobowiązane wg. ustawy i rozporządzenia do prowadzenia audytu? Jak pokonać wymóg dwuletniego doświadczenia, jeżeli mając ogólnie 18 lat stażu, wcześniej nie mogłeś być audytorem w jsfp bo nie miałeś wymaganego stażu w administracji? Łatwiej mi było skonczyć studia magisterskie administracyjne, ukończyć studia podyplomowe w zakresie audytu i kontroli (które może rzeczywiście nie były w pełni profesjonalne, ale dały mi całkiem niezłe podstawy do ogarnięcia tematu audytu) i zdać egzamin MF niż dostać pracę w tym zawodzie. Powiedz mi proszę gdzie i jak zdobyć to doświadczenie i profesjonalizm, gdy w promieniu 50 km nie ma żadnej jednostki w której zatrudnionych byłoby co najmniej 2 audytorów? a w pozostałych ogłoszeniach rekrutacyjnych jest wymóg doświadczenia w pracy w audycie? Trudno to zrozumieć, jeżeli mieszka się w dużej metropolii, gdzie jest wiele instytucji, gdzie przekopuje się miliony złotych i euro, a przedsiebiorcy są na tyle inteligentni, że doskonale rozumieją rolę audytu w ich przedsiebiorstwach. Na peryferiach tego naszego kochanego kraju nawet po wprowadzeniu dyskutowanych zmian, nieczęsto zostanie audytorem ktoś nowy „tylko” po podyplomówce, chyba że będzie to „ktoś” dla kogo znajdzie się etat w ramach „innych osób zatrudnionych w komórce audytu”. Ja na razie jestem szczęśliwa, że w końcu mi się udało i że mogę zdobywać doświadczenie, a w przyszłości może i CIA. Pozdrawiam 😉
Ps. A tak w ogóle ta podyplomówka nie była taka zła, zależy kto i co chciał z niej wynieść. Ja twierdzę, że egzamin, za pierwszym razem, zdałam właśnie dzięki niej.