wtorek, 23 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Pomoc Zakresy czynności

Home Forum Sektory Samorządy Pomoc Zakresy czynności Odpowiedz na: Pomoc Zakresy czynności

#15197
jadtra
Uczestnik

Dziękuje k-asiek i DorotaB za podpowiedź.
DorotaB – regulamin organizacyjny czasami zawiera tylko hasłowo nazwane zadania pod którymi jest cała litania obowiązków. Czy czegoś w regulaminie brakuje -to będzie mi trudno ustalić , bo krótko pracuje w tej jednostce a będąc po rozmowach z naczelnikami :mrgreen: jeszcze trudniej.

Przegladając zakresy „czynności” (piszę używając potocznego określenia) stwierdziłam, że brak jest unifikacji w formułach dot. bhp. ppż, zabezpieczeń informatycznych, ochrony danych osobych, kontaktów z petentem i innych.
Każdy naczelnik „sobie coś tam wpisywał” do zakresów pracowników i bez złośliwości stwierdzam, że starał się jak najlepiej.
W mojej ocenie osoby odpowiedzialne za przestrzeganie bezpieczeństwa ppż. bhp informatycznego i inne powinny „ułożyć” treść zapisów jaką należałoby umieścić w zakresach „czynności” pracowników. Powstałaby w ten sposób wzorzec zakresu czynności zawierający obligatoryjne i fakultatywne zapisy dot. j.w. do stosowania przez naczelników i kierowników odpowiedzialnych za opracownania tych zakresu :czynności”.
Korżyści: naczelnik mniej czasu poświęca na przygotowanie zakresu dla pracownika i ma pewność, ze wszystkie niezbędne klauzule (ze wzorcca)są aktualne i może wybrać te które są niezbędna na danym stanowisku.