poniedziałek, 1 marca, 2021

Odpowiedz na: ZFŚS

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe ZFŚS Odpowiedz na: ZFŚS

#15207
dorotab
Uczestnik

Cześć. Definicja wg GUS „Gospodarstwo domowe oznacza zespół osób spokrewnionych lub spowinowaconych, a także niespokrewnionych, razem zamieszkujących i utrzymujących się współnie”. Tak jak napisała izmi, wszystkie te ososby można wliczyć do gospodarstwa. Nie można zidentyfikować wspólnego zamieszkiwania poprzez meldunek, gdyż jest wiele przypadków braku zameldowania w miejscu zamieszkania.
Możnaby tak jak napisała elka wpisać definicje w regulamin, ale wydaje mi się, że musiałaby być odpowiednio sprecyzowana. Jest różnica np w zamieszkiwaniu z matką, która ma dochód a matką (…) która takowego nie ma i jest faktycznie na utrzymaniu ubiegajacego się o świadczenie.
Można również robić tak jak kiedyś, nie wiem może i teraz, robiły uczelnie. Jeżeli np. rodzeństwo nie pracuje, a osiągnęło pełnoletność nie wliczamy go do do gospodarstwa /ponieważ teoretycznie jest zdolne do samodzielnego utrzymania – podjęcia pracy/, a jeżeli wspólnie zamieszkujemy z nim a pracuje i osiąga dochody wliczamy jego dochody ubiegajac się o świadczenie i wtedy prowadzimy z nim współne gospodarstwo. :mrgreen: