czwartek, 4 marca, 2021

Odpowiedz na: nowy projekt uofp

Home Forum Sektory Samorządy nowy projekt uofp Odpowiedz na: nowy projekt uofp

#15280
scypion
Uczestnik

Od długiego czasu środowisko audytoró wewnętrznych – czy to na spotkaniach z okazji szkoleń UE, czy poprzez działąnia stowarzyszeń wysyłą czytelny sygnał – o przywrócenie Komisji MF i przywrócenie egzaminu na audytora wewnętrznego.

Z (nie)znanych powodów nie ma reakcji na tenże wniosek. O tym, że audytoró wewnętrznych brakuje – wiadomo. Przyczyny są różne, osobiscie znam wielu audytorów, którzy rzucili pracę w zawodzie i przeszli na inne, lepiej płatne i szanowane stanowiska.

Obecne propodują dalsze obniżanie wartości i prestiżu naszego zawodu. A nadawanie administracyjnie uprawnien „podyplomowych audytorów wewnętrznych” oraz oglaszanie nowej abolicji na prowadzenie AW przez osoby nie mające o tym zielonego pojęcia – to totalnie strzelanie w kolana i tak już raczkujacemu audytowi wewnętrznemu w Polsce.

Nie wiem, jakie cele były proponowanych zmian – ale jak wcześniej wspomniano – najlepiej je zmiąć i wyrzucić do kosza. Tyle są warte.

„Produkowanie” audytorów wewnętrznych aby zapełnić wakaty jest bezcelowe – i co z tego, że taki „audytor wewnętrzny” będzie siedzial w jednoscte – czy będzie przydatny kierownikowi jednostki? Chyba nie.

Nie tędy droga panie i panowie z MF.