czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: pożytek publiczny

Home Forum Sektory Samorządy pożytek publiczny Odpowiedz na: pożytek publiczny

#15332
dominisia1
Uczestnik

Ale jeszcze raz pytam, bo nie chce mi się wierzyć – co jest ofercie realizacji zadania ? (która to oferta powinna stanoić integralną część umowy). Czy tam są jakieś ynagrodzenia – i pochodne zus podatek i vat7 ? bo jakoś mi się nie chce wierzyć.
A ponadto tak jak poiedziałam że jeżeli umoa obowiązuje od 9 stycznia 2008 to tylko te zobowiązania zaciągnięce od 9 stycznia – można regulować ze środków dotacyjnych o ile są one wykazane w ofercie realizacji zadania.
Te zobowiązania o których piszesz zostały zaciągnięte przed podpisaniem umowy ięc moim zdaniem są one „niekwalifikoalne”. W związku z tym nie można ich uwzględnić spraozdaniu. Ponadto protokole inien się znaleźć zapis ich zostały one wydatkoane niezgodnie z przeznaczeniem określonym przez udzielającego dotację – bo udzielający określił termin realizacji zadania od 9 stycznia (oraz najpradopodobniej nie ma tego ofercie) a stanoi to naruszenie dyscypliny finansó publicznych art. 9 ust.1.
Jeżeli potwierdzi się to o czym piszę to udzielający powinien określić kwotę do zwrotu wraz z odsetkami (w drodze postępoania administracyjnego – art. 146 ustawy o finansach publicznych) a następnie złożyć zawiadomienie do odpowiedniego rzecznika dyscypliny finansó publuicznyych.