sobota, 17 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Audyt w jednostce, która ma audytora???

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w jednostce, która ma audytora??? Odpowiedz na: Audyt w jednostce, która ma audytora???

#15418
Anonim
Nieaktywny

Witam
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli i jakie przełożenie na audyt ma art.187 – dotyczy kontroli 5 %, którą wykonuje u nas instytucjonalna kontrola wewnętrzna. I taka kontrola była wykonywana w tym roku, więc nie byłoby podstaw do robienia jeszcze jednej. A mimo tego szefostwo chce,żeby wydział zdrowia i audytor przeprowadził tam audyt. Wydaje mi się, że audyt jest taki bardziej kompleksowy, a kontrola 5 % – no cóż – różne są zdania na ten temat…A już napewno większość kontrolerów nie chciałaby przeprowadzać tej kontroli (była kiedyś o tym dyskusja).
W sumie wykonana kontrola 5 % powinna wystarczyć szefostwu, ale tak nie jest….
Generalnie chodzi mi o inną kwestię i bardziej o audyt – a nie kontrolę. Czy starosta może zlecić taki audyt swojemu audytorowi, w sytuacji gdy jednostka ma własnego audytora. Czy nie powinno to być zlecone audytorowi jednostki? W tym cały problem.
Moim zdaniem, jeżeli jednostka ma audytora to starosta na podstawie art. 63 ust.1 pkt 5 uofp może zlecić taki audyt audytorowi wewnętrznemu jednostki, za zgodą dyrektora jednostki ?

Pozdrawiam