piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: projekt ustawy o f.p.

Home Forum Sektory Samorządy projekt ustawy o f.p. Odpowiedz na: projekt ustawy o f.p.

#15705
terka
Uczestnik

Platformą porozumienia? Kogo z kim? Bo ja nie chwytam owego porozumienia 😕
Sankcje – owszem, pozytyw (choć, o czym już pisałam dwukrotnie, moim zdaniem nie przejdzie), ale reszta – do niczego.
Nie rozumiem, dlaczego określasz „docenieniem” audytorów z certyikatami? Można to odwrócić i zrównanie ich z osobami po studiach podyplomowych uznać za zmniejszenie znaczenia cetryfikatów. :mrgreen:

Elastyczność usług? A co z jakością i z systemowym podejściem do badanego obszaru? Kto, prowadząc audyt „z doskoku” (z zewnątrz) i na ilość, będzie miał czas, chęć i potrzebę, by zbadać całość obszaru – w tym wewnętrzne uregulowania, ich spójność, kompletność, jasność i wpływ ich kompletności i przejrzystości na system itd?

Będzie jak z rewidentami, którzy przychodzą na badanie sprawozdań – sprawdzają, czy jednostka posiada politykę rachunkowości. Posiada – ok, w porządku. Jeszcze dobrze im pokazać jakieś zmiany do niej – i już napiszą, że aktualizowana na bieżąco.
A że lwia część z zapisów polityki jest nieaktualna, tego nawet nie zauważą – przecież trzeba szybko skończyć, wziąc kasę i iść dalej.

Wybacz więc, smigly, ale ja Twojego entuzjazmu nie podzielam.