czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: projekt ustawy

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW projekt ustawy Odpowiedz na: projekt ustawy

#15880
terka
Uczestnik

😆

Ale np. ja nie jestem za młoda.
Obecnie przepisy ustawy mówią, że:
Oświadczenie lustracyjne składa się w chwili wyrażenia zgody na kandydowanie lub zgody na objęcie lub wykonywanie funkcji, a w przypadku żołnierza zawodowego przed doręczeniem mu decyzji o wyznaczeniu na stanowisko służbowe.
3. Złożenie oświadczenia lustracyjnego powoduje wygaśnięcie obowiązku jego powtórnego złożenia w przypadku późniejszego kandydowania lub wykonywania funkcji publicznej, z którą związany jest obowiązek złożenia oświadczenia.
3a. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, osoba zobowiązana do złożenia oświadczenia lustracyjnego składa organowi właściwemu do przedłożenia oświadczenia informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego.

Znaczy, że jak zmienię pracodawcę (zatrudni mnie ktos na etacie audytora wew 😈 ) to muszę złożyć oświadczenie, że już składałam oświadczenie 😀
A co z usługodawcą zewnętrznym (odpuszczamy spółkę)?
Pytanie jest następującę – czy określenie usługodawca jest tożsame z pojęciem „audytor wewnętrzny”.
Bo jeśli nie, to czy ma prawo wstępu do wszystkich pomieeszczeń ble, ble, ble. Bo ustawa tu bardzo precyzyjna jest: piszą, że audytor wewnętrzny ma prawo…

Nabijam się trochę, ale im bardziej wnikam w ten projekt, tym ciemniej (proszę nie mylić z czarnowidztwem). Po prostu jest rozmyta do imentu. widać, że MF się nico samo pogubiło 😉