czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Upoważnienie do odbioru wynagrodzenia.

Home Forum Sektory Samorządy Upoważnienie do odbioru wynagrodzenia. Odpowiedz na: Upoważnienie do odbioru wynagrodzenia.

#16182
terka
Uczestnik

Wydaje mi się, że upoważnienie może być stałe. Przekopałam wszystkie komentarze i nigdzie nie ma opinii, że musi być każdorazowe. Na stronie Infor znalazłam to:
„Odbiór przez inne osoby

Zdarza się, że pracownik nie może odebrać wynagrodzenia osobiście (a nie jest ono przelewane na rachunek bankowy). Może wówczas upoważnić inną osobę do odebrania pieniędzy w jego imieniu. Upoważnienie (pełnomocnictwo do konkretnej czynności) powinno być udzielone na piśmie. Może dotyczyć jednorazowego podjęcia pensji lub stałego jej pobierania. Takie upoważnienie może być udzielone zarówno osobie najbliższej, jak i obcej. „

żródło: http://209.85.135.104/search?q=cache:1SivE3ugTmgJ:www.infor.pl/prawo-pracy/aktualnosci/70499,Jak-chronione-jest-wynagrodzenie-za-prace.html+sta%C5%82e+upowa%C5%BCnienie+do+odbioru+wynagrodzenia&hl=pl&ct=clnk&cd=8&gl=pl

Pracownik może w każdej chwili odwołać to upoważnienie.

Choć przyznam szczerze, ja też skłaniam sie ku temu, by było każdorazowe. Ale – jeśli dotyczy to wielu pracowników – a tak mniemam z Twojego przypadku – to trzeba wziąć pod uwagę aspekt czysto logisytyczno-organizacyjny: ileż miejsca w archiwum potrzeba więcej, by pomieścić każdomiesięczne upoważnienia 😉