czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Księga wyjść w czasie pracy

Home Forum Sektory Samorządy Księga wyjść w czasie pracy Odpowiedz na: Księga wyjść w czasie pracy

#16270
slaw
Uczestnik

w jednostce w której ja pracuję (starostwo), zgodnie z regulaminem organizacyjnym mozna wyjśc prywatnie za zgodą bezpośredniego przełożonego. Jeżeli mam taką zgodę to się wpisuję w książkę wyjść, że wyszedłem prywatnie podając godzinę wyjścia i przyjścia. Kadrowa na koniec każdego miesiąca zlicza wyjścia prywatne. Jeżeli np. mam wyjść prywatnych 25 minut to nie jest mi to potrącane z wynagrodzenia. Jeżeli natomiast mam np 31 minut to mam potrąconą całą godzinę, jeżeli np 1 h i 5 minut to potrącane mam 1 godzinę i tak dalej (rozliczneie co pół godziny). Dodatkowo każdy kierownik komórki organizacyjnej prowadzi ewidencję godzin ponadwymiarowych, gdzie widnieją zapisy o terminach i ilości godzin przepracowanych ponad ustalony wymiar (oczywiście za zgodą kierownika komórki org.). Starostwa wprowadził zasadę, że w pierwszej kolejności odbierane są godziny ponadwymiarowe w ten sposób, że pracownik może wcześniej wyjść lub wyjść w trakcie pracy. Oczywiście odnotowywane jest to w księdze wyjść. Wszystko to kontrolowane jest przez Sekretarza i kadrową. która dokumenty te każdego miesiąca musi przeanalizować i podać informacje do działu księgowości.