niedziela, 17 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Plan roczny

Home Forum Sektory Samorządy Plan roczny Odpowiedz na: Plan roczny

Anonim
Nieaktywny

Witam
Ja wysyłam, podobnie jak Ty, obszary ryzyka do każdej jednostki podległej takie same – jest ich 5. Kierownicy jednostek nadają punkty w skali od 1 do 3 (albo 0 jeżeli obszar ich nie dotyczy). Następnie dodaję punkty do siebie i dzielę przez ilość obszarów – wychodzi mi średnia dla jednostki (robię tak dlatego, że kierownictwo, czyli zarząd, sekretarz i skarbnik nadają priorytety dla całej jednostki podległej, a nie dla poszczególnych obszarów). Średnią kierownika jednostki dodaję do priorytetów pozostałego kierownictwa i dzielę przez ilość osób – tym sposobem wychodzi mi średnia dla jednostki.
Na etapie planowania zadania przydaje mi się ocena ryzyka kierownika jednostki podległej – jest to sygnał, że trzeba zwrócić uwagę na dany obszar.
Wydaje mi się, że zapewnia to jakiś udział tych kierowników w planie i nie jest specjalnie skomplikowane – tak sobie wykombinowałam.
Oczywiście, żeby dostać na czas prioryetety z 29 jednostek – muszę wysyłać je na początku września, ale czegóż się nie robi dla dobra sprawy 🙂
Pozdrawiam