sobota, 30 marca, 2024

Odpowiedz na: kontraktowanie świadczeń zdrowotnych i późniejsze ich rozliczanie

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna kontraktowanie świadczeń zdrowotnych i późniejsze ich rozliczanie Odpowiedz na: kontraktowanie świadczeń zdrowotnych i późniejsze ich rozliczanie

#16328
sabcia
Uczestnik

moim zdaniem głowne błędy: nieprawidłowo wypełnione formularze, brak wszystkich wymaganych dokumentów. One powodują dla nfz przedłużenie postępowan i mnóstwo pracy, dlatego są tak zauważalne. Ale czasem nie dadzą się usunąć albo oferent spóźni się z terminem i naprawde oferta musi byc odrzucona. zresztą na pewno znasz procedure. zdarzają się również przypadki opóźnien ze złożeniem oferty. zawsze się zastanawiałam, jak moze się potem wytłumaczyć osoba odpowiedzialna swojemu szefowi – pewnie twierdzi, że znowu nfz zawinił:wink:)

ja zaczełabym audyt od sprawdzenia, czy były wezwania do uzupełnienia braków, jakiego rodzaju to są braki (czy wina po stronie s-dawcy, czy absurdy w warunkach), czy odrzucano oferty i z jakiego powodu.
w interesie s-dawcy jest zdobycie jak najwiekszej ilości punków, w tym tych dodatkowych – wydaje mi się, że a.w. szpitala moze to oceniac pod kątem uwzględnienia takiej mozliwości w trakcie przygotowywania ofert.
rozliczanie zawartych umów to drugi ogromny obszar. ocena dokonywana jest jedynie informatycznie (merytoryczna).