wtorek, 26 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Początki w samorządzie

Home Forum Sektory Samorządy Początki w samorządzie Odpowiedz na: Początki w samorządzie

aprilkj
Uczestnik

I ja witam Cię serdecznie zwłaszcza, że jestem w podobnej sytuacji. Pracę w samorządzie zaczęłam we wrześniu, umowe mam do końca listopada i w dodatku tylko na 1/2 etatu. W urzędzie miasta, w którym pracuje audyt wewnętrzny już funkcjonował więc nie musiałam tworzyć wewnętrznych regulacji, od podstaw a jedynie dostosować je do obowiązującego prawa. Planu audytu nie robiłam, bo uznałam, że mam zbyt mało czasu. Rozpoczęłam zadanie audytowe (w uzgodnieniu z Burmistrzem) i zamierzam je skończyć do końca listopada. A co będzie dalej? Czas pokaże!
Jeśli przedłużą mi umowe, to zamierzam opracoać kwestionariusze samooceny dla Wydziałów, w których umieszcze m.in. pytania dot. regulacji prawnych zewnętrznych i wewnętrznych, na podstawie których dany Wydział pracuje, organizacji pracy wydziału, liczby i kwalifikacji pracowników itp. Może zrobie to w formie zadania audytowego, a może „wstępu” do analizy ryzyka na potrzeby planu(?) Sama dokładnie nie wiem, ale jakiś pomysł mam 😉 Gdybyś była zainteresowana szczegółami, służę pomocą.
A może ktos z forum, rozpoczynając pracę w samorządzie, robił coś podobnego i podzieli się z nami cennymi wskazówkami!?

Ze swej strony życzę Ci powodzenia i serdeczności na każdy dzień 😉