czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Audyt w wydziale budownictwa

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w wydziale budownictwa Odpowiedz na: Audyt w wydziale budownictwa

#16585
slaw
Uczestnik

Opracowałem wspólnie z audytowanymi ścieżki audytu najważniejszych procesów. bardzo ciekawa lektura. Intersujący jest obieg dokumentów (u nas stosuje się eleketroniczny system obiegu dokumentów). Ciekawym jest również to, że Wydział wysyłając inwestorowi postanowienie o brakach nie wstrzymuje biegu terminów w sprawie. Znalazłem wyrok sądu z sierpnia tego roku, w którym to wyraźnie wskazuje się że postanowienia wydawane w trybie ustawy prawo budowlane wstrzymują bieg sprawy (mogę się podzielić tą informacją). Otrzymuję również informacje z powiatów naszego województwa w sprawie ilości załatwianych spraw w zakresie wydziału budownictwa oraz zatrudnienie. Wnioski są również dosyć ciekawe. Przeprowadzałem testy w zakresie rzetelności i legalności prowadzenia rejestrów wniosków i decyzji. Musiałem więc zaglądać do dokumentacji (aby móc porównać czy informacje zawarte w rejestrze są zgodne z informacjami znajdującymi się na wnioskach czy decyzjach). Przy okazji spisywałem również datę wpływu wniosku i wydania decyzji i policzyłem ile trwa średniorocznie wydanie decyzji (oczywiście po odjęciu czasu gdy termin był wstrzymany w związku z wysłaniem inwestorowi zawiadomienia o brakach lub postanowieniem o wstrzymaniu postępowania). Jest to czasochłonne ale przy dobraniu właściwej proby można wyciągnąć ciekawe wnioski. U mnie jest to niezbędne ze względu na fakt, że od dawna mówi się, że wydawanie decyzji przez wydział budownictwa trwa ponoć bardzo długo.