czwartek, 13 maja, 2021

Odpowiedz na: zoz_moder

Home Forum Organizacje AW zoz_moder Odpowiedz na: zoz_moder

jadtra
Uczestnik

Pilne! proszę o koleżeńską pomoc 😀
Data wystawuenia decyzji administracyjnej o przyznanie usług opiekuńczych 21.03 2007, a okres przyznanych usług 01.03-30.062007. czyli 20 dni przed decyzją. Usługi były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę zlecenie. Umowa zlecenie nie wskazuje konu świadczona jest usługa tylko comiesięczny harmonogram przygotowany przez pracownika OPS.
Badanie audytowe wykazało, że te 20 dni przed datą wystawieni decyzji usługi były zaliczone jako wykonane zgodnie z decyzją przez pracownika na umowe zlecenie .
Wg mnie usługi opiekuńcze nie mogą byś wykonywane wcześniej niż od dnia wystawienia decyzji :mrgreen: a zleceniobiorca może podjąć się wykonania usług na podstawie decyzji -a przed jej wystawieniem „charytatywnie” nie będzie pracował bo „może mu zapłacą” . Dodam, że wydane decyzje tworza ciągłość usług i zostały wystawione po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego.
Mam kilka takich przypadków , nie moge skorzystać z pomocy radcy bo pracuje też w OPS.

Drugie pytanie: czy przed każdą nowa decyzją powinien być złożony wniosek o przyznanie usług opiekuńczych, czy moze wystarczy jeden wniosek, a następnie ciągłość wywiadów potwierdza konieczność kontynuacji usług opiekuńczych.
Nie znalazłam w tym zakresie żadnych przepisów.