piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Dotacja dla organizacji pozarządowej

Home Forum Sektory Samorządy Dotacja dla organizacji pozarządowej Odpowiedz na: Dotacja dla organizacji pozarządowej

#16714
jama
Uczestnik

Jeśli dobrze zrozumiałam zaproponowali formę rejestracji w formie odrębnrgo raportu kasowego. Nie piszesz o prawidłowości wydatku, więc zakładam, że tutaj jest OK. Moim zdaniem to, co zaproponowali mieści się w polskiej formie prawnej. Zobacz, co ustawa o rachunkowości mówi do czego można prowadzic ewidencję. Umowa,którą stworzył samorząd jest po prostu niezgodna z zapisami UOR. Wiem, że ten zapis jest w większości programów, co nie znaczy, że jest poprawny. RPO WD2007-2103 nazywa to lepiej – nie ewidencja, a rejestr. W pierwotnej wersji też było słowo ewidencja, ponieważ osoby nieznające się na księgowości interpretują słowo „ewidencja” w sposób potoczny. Tutaj księgowa nie ma podstaw do tzw. ewidencji i założyła prawdopodobnie, po prostu możliwy na poziomie systemu, w którym pracuje resjetr raportu kasowego do wyodrebnienia rozliczenia dotacji. W tym przypadku wysokośc środków pozwala bowiem na rozliczenie gotówkowe. Ja bym taki sposób uznała za potocznie uznaną „ewidecncję”. Jeśli chodzi o brak polityki to jak najbardziej jest to uchybienie. Sprawdziłam bym natomiast, czy jest jakikolwiek dokument na którym ona pracuje, może inaczej się po prostu nazywa. Może nazywac się plan kont, a miec częściowo opisane elementy polityki. Może się nazywac zasady. Nie wiem, czy coś Ci wyjasniłam, ale może to pomoże.