środa, 1 grudnia, 2021

Odpowiedz na: odpowiedzialność za gospodarkę mieniem

Home Forum Sektory Samorządy odpowiedzialność za gospodarkę mieniem Odpowiedz na: odpowiedzialność za gospodarkę mieniem

#16720
dorotab
Uczestnik

Jadtra, zapis art. 5 ust. 9 „(…) organy prowadzące szkoły i placówki mogą tworzyć jednostki obsługi ekonomiczno-administaryjnej szkół i placówek lub organizować wspólną obsługę administaryjną, finansową i organizacyjną prowadzonych szkół i placówek, o której mowa w ust. 7 pkt 3 tj. zapewnienie obslugi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej szkoły lub placówki” nie wskazuje jednoznacznie, że jedynie specjalnie utworzone jednostki mogą prowadzic obsługę szkół i placówek. Słowo lub wskazuje na inna formę alternatywną i nie mozna wykluczyć, iż wspólna obsługa oznaczać będzie prowadzenie obsługi finansowej przez inną jednostke oświatową.
Napisałam, że jest działem, ponieważ nie jest samodzielną jednostką budżetową, właśnie z racji prowadzenia obsługi finansowej w Liceum. Nie figuruje więc w uchwale budżetowej jako odrębna jednostka. Nie ogranicza to jednakże Dyrektora poradni, który w pełnym zakresie decyzduje o przeznaczeniu przyznanych środków, szczególnie, że plan finansowy składa samodzielnie bez pośrednictwa Liceum.
Trochę to pokręcone jest niestety.