piątek, 15 stycznia, 2021

Odpowiedz na: Klasyfikacja budżetowa

Home Forum Sektory Samorządy Klasyfikacja budżetowa Odpowiedz na: Klasyfikacja budżetowa

#16730
terka
Uczestnik

Tak to widzisz. Jakaś logika w tym jest, jednak czy da się z tego przypadku zrobić naruszenie dyscypliny, dalej powiątpiewam. Nie dlatego, że nie zgadzam się z Twoją interpretacją, tylko dlatego, że:
podstawą gospodarki finnasowej jsfp jest plan finnasowy jednostki.
Kierownik jednostki ma obowiązek dostosować swój plan do zmian dokonanych w budżecie. Burmistrz czy rada dokonała zmian w budżecie, w wyniku czego w dziale oświata przyznano jakieś środki szkole. W konkretnym paragrafie i jak rozumiem na konkretny cel. Czy dyrektor mógł w swoim planie ująć tę zmianę inaczej, niż zgodnie z zatwierdzonym budżetem gminy?
Moim zdaniem nie mógł. I kółeczko się zamyka.
Jednocześnie bowiem za dokonanie wydatku odpowiada ten, kto wydatku dokonał – czyli dyrektor szkoły. Jednak – i tu się chyba ze mną zgodzisz – wydatku dokonał zgodnie z upoważnieniem, czyli zgodnie z podziałką klasyfikacji określonej w budżecie gminy, której sie powinien trzymać.
Zawiniła Skarbonka, jeśli ptyasz o winnego
ale nadal uważam, że nie będzie można z dyscypliny nikogo ukarać. Dyrektora nie – bo nie przekroczył upoważnienia (choć ono wadliwe było), burmistrza czy skarbnika nie, bo nie oni dokonali wydatku.
To takie moje przemyślenia, może błedne, ale tak to na chwilę obecną widze.