piątek, 22 stycznia, 2021

Odpowiedz na: zamówienia publiczne – przetarg nieograniczony

Home Forum Sektory Samorządy zamówienia publiczne – przetarg nieograniczony Odpowiedz na: zamówienia publiczne – przetarg nieograniczony

#16970
renik
Uczestnik

jaka kwota w Państwa jednostkach jest podawana przez Komisję Przetargową bezpośrednio przed otwarciem ofert? kwota, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ( z planu finansowego) czy wartość szacunkową zamówienia? U mnie w jednostce podają wartość szacunkową, a przecież kwota którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zam. nie zawsze musi się pokrywać z wartością szacunkową zamówienia. Art. 93 ust 1 pkt 4 mówi,że zam. unieważnia postępowanie, jeżeli najkorzystniejsza ofert przewyższa kwotę którą zam. może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. A jeżeli nie unieważni, podpisze umowę, to czy nie powinien podać informacji np w odrębnej notatce służbowej dołączonej do dokumentacji przetargowej, że ta różnica zostanie pokryta np. z rezerwy budżetowej