poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Odpowiedz na: zoz_moder

Home Forum Organizacje AW zoz_moder Odpowiedz na: zoz_moder

#17042
julia70
Uczestnik

Nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia mojego domniemania, iż w przypadku przekroczenia wartości umowy, sama umowa ulega wygaśnięciu. Przykładowo: zawarta została umowa na zakup „czegoś tam” i wartość dostaw wyceniono na 100.000 zł. Tymczasem realizacja umowy przebiegała nieco dynamiczniej niż przewidywano i w trakcie trwania umowy przekroczono ustaloną wartość 100.000. Logiczne jest że umowa wygasa (a może nie?), co w takim przypadku z podstawą prawną?
Druga kwestia. Czy brak wskazania długości trwania umowy narusza art. 142 ust. 1, jeśli w iż w zaproszeniu do złożenia oferty cenowej, określono ten termin?