piątek, 16 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Naruszenie dyscypliny

Home Forum Sektory Samorządy Naruszenie dyscypliny Odpowiedz na: Naruszenie dyscypliny

terka
Uczestnik

Ja się nie upieram:smile: Jednakże wydaje mi się, że skoro ustawy nie stosuje się do należności podatkowych, to ogólnie uznano, że do wszystkiego, co się z nimi wiąże: w tym odsetek.
Wiecie, co mnie przekonuje iż celowo ustawodawca wyłączył podatki?
To:
„Reżim odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansowej nie obejmuje nieprzekazania lub nieterminowego przekazania dochodów z podatków lub ceł, także w przypadku, gdy nastąpił już ich pobór. Zgodnie z art. 3 ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, odpowiedzialność nie dotyczy należności celnych i należności podatkowych10. Wyłączenie dotyczy także kwot wynikających z udziału jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych, stanowiących należny jednostce samorządu terytorialnego dochód z należności podatkowych.”

Tu całość (dla porządku):
http://finansepubliczne.bdo.pl/biuletyn/60/finanse-z-odpowiedzialnoscia/rozliczenia-jednostek-sektora-fp-z-budzetem-a-odpowiedzialnosc-za-naruszenie-dyscypliny-i.html