sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: gospodarka krwią

Home Forum Sektory Służba zdrowia gospodarka krwią Odpowiedz na: gospodarka krwią

#17174
renik
Uczestnik

Witam,
nie przeprowadzałam takiego zadania, ale czeka mie ono w przyszłości,kiedyś zrobiłam małe rozeznanie w tym temacie i znalazłam raport NIK, wrzuć w wyszukiwarkę :

„NIK/Informacja o wynikach kontroli realizacji ustawy o publicznej służbie krwi w zakresie gospodarki krwią i preparatami krwiopochodnymi (157/2002) KPZ/DZiKF-41006-2001 Nr ewid. : 157/2002/P/01/130/KPZ.”

a oto kilka zagadnień które należałoby sprawdzić:

Umowa, pochodzenie, bank krwi, forma zamówienia, rejestr składanych zapotrzebowań, zasady postępowania z preparatami krwi na terenie szpitala w formie pisemnej, formy dokumentowania obrotu preparatami krwi, zasady obrotu preparatami krwi, dokumentowanie przyjmowania, przechowywania i wydawania preparatów Księgowanie rozchodów krwi i preparatów krwiopochodnych na potrzeby
poszczególnych oddziałów udokumentowano w historiach chorób, oddziałowych książkach transfuzyjnych , jednolitych zasad, form i trybu dokumentowania tych zabiegów (transfuzji krwi) rejestry wykonanych transfuzji i raporty pielęgniarskie, procedura zniszczeń krwi, utylizacją przeterminowanych preparatów.
Troche to zagmatwane, ale mam nadzieję że zrozumiałe.