czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Profesjonalny osąd audytora

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Profesjonalny osąd audytora Odpowiedz na: Profesjonalny osąd audytora

#17298
gapa
Uczestnik

Jasne, że można kwestionować osądy mechanika, komputerowca czy lekarza. Spotkałem niestety przekonanych (a może tylko przekonujących) o swoim profesjonaliźmie fuszerów z każdej z tych kategorii, których rzekomy profesjonalizm bezlitośnie i boleśnie (niestety nie zawsze tylko dla nich) zakwestionowała rzeczywistość. Pech ich polegał na tym, że rezultaty ich pracy nie ograniczają się do sterty papieru, który jak wiadomo wszystko przyjmie.
Miałem na szczęście także możliwość poznania fachowców z tych branż, tyle że nie przypominam sobie, by którykolwiek z nich zawracał mi głowę gadkami o swoim profesjonaliżmie. Najpierw mieli podejrzenia, potem sprawę badali, stawiali hipotezę, znajdowali sposób naprawy, naprawiali, a potem znowu umawiali się na sprawdzenie, bo mieli wątpliwości czy to co zrobili wystarczy.
Ich też weryfikowała rzeczywistość, tyle że jej wyroki przyjmowali z pokorą.
Kwestionuję nonszalancję, z jaką audytorzy różnymi napuszonymi określeniami się tak szczodrze obdarzają.
Definicje nie są od tego, by w nie wierzyć, ale by je stosować, badać przydatność i doskonalić.
Kobiety, by je podziwiać.