piątek, 26 lutego, 2021

Odpowiedz na: BIP

Home Forum Sektory Samorządy BIP Odpowiedz na: BIP

#17436
alicjajw
Uczestnik

Temat juz wprawdzie od paru miesięcy niepodejmowany ale ja pozwolę sobie do niego wrócić.

W projekcie UFP jest faktycznie sprecyzowane co i na jakich zasadach jest informacją publiczną w zakresie audytu jednak czy w chwili obecnej, kiedy to tylko projekt, ktoś nie może zarzucić, że nie publikując informacji o przeprowadzonych audytach nie działamy wbrew art. 6 Ustawy o dostępie do informacji publicznej a konkretnie zapisowi:

Art. 6. 1. Udostępnieniu podlega informacja publiczna, w szczególności o:
4) danych publicznych, w tym:
a) treść i postać dokumentów urzędowych, w szczególności:
– dokumentacja przebiegu i efektów kontroli oraz wystąpienia, stanowiska, wnioski i opinie podmiotów ją przeprowadzających,

Wcale się nie palę do wrzucania do BIP sprawozdań ale od jakiegoś czasu fundacja Bona Fides bardzo się czepia zawartości BIPów i niedawno zarzuciła niektórym urzędom brak pełnej informacji o przebiegu i efektach kontroli. A że UDIP nie rozróżnia pojęcia kontroli i audytu to nie wiem czy fundacja i audytu nie weźmie „na tapetę”… Dlatego wolalabym mieć „koronne argumenty” że audytu to nie dotyczy.
Przeglądając BIPy widzę, że kwestia publikowania informacji nt audytu jest bardzo różna – począwszy od pełnych sprawozdań (nieliczne przypadki) na lakonicznej informacji o istnieniu komórki AW skończywszy….

Co Wy na to…?