piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Inwestycja przez Zespół Obsługi

Home Forum Sektory Samorządy Inwestycja przez Zespół Obsługi Odpowiedz na: Inwestycja przez Zespół Obsługi

#17568
123456
Uczestnik

Jestem podobnego zdania , że inwestycje wszelkie i z nimi zwiazane szereg czynności w oparciu o wiele przepisów , jest jak najbardziej wskazane by wykonywali dobrze wykwalifikowani pracownicy. Ale wyrażam pogląd , że skoro funkcjonuje specjalny zespół do obsługi placówek oświatowych , to bym był skłonny , aby rozszeżyć jego działść o koordynowanie zadań inwestycyjnych w całości. Oczywiści dążąc do stworzenia profesjonalnej komórki i obsady pracowników. W takim przypadku komórka kompleksowo zajmuje się inwestycjami , remontami , konserwacją w swoich obiektach itp. Łatwo jest wypracować ekonomiczny model zarządania tymi obiektami . Można racjonalnie planować kompleksowo budżet , w ciągu roku przesówać wolne środki ma poszczególne zadania. Warunek jeden Profesjonalne stworzenie takiej komórki w zespole i zatrudnienie odpowiedniej kadry. Ja mam taki pogląd wyrobiony podczas przeprowadzania wielu kontroli w placówkach oświatowych , większych , mniejszych i niestety kulejace zarządzanie tą dziedziną przez poszczególnych kierowników jsfp. Urzędy w znaczącej większości jeśli nawet prowadzą w imieniu jednostek oświatowych duże inwestycje , to i tak sprowadza się to do lakonicznej działalności tzw. roboty spychalskiego . Ja zazdroszczę ci JADTRA , że masz w swoich zasobach taką jaednostkę jak Zespół Obsługi Szkół . Ja jeśli bym tak miał to bym wszelikimi sposobami dążył , żeby utwożyć tam profesjonalny pion ds. planowania, inwestycji i zamówień publicznych . Ale takie jest moje zdanie . Pozdrawiam