piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: Inwestycja przez Zespół Obsługi

Home Forum Sektory Samorządy Inwestycja przez Zespół Obsługi Odpowiedz na: Inwestycja przez Zespół Obsługi

#17572
terka
Uczestnik

„Ja mam taki pogląd wyrobiony podczas przeprowadzania wielu kontroli w placówkach oświatowych , większych , mniejszych i niestety kulejace zarządzanie tą dziedziną przez poszczególnych kierowników jsfp. Urzędy w znaczącej większości jeśli nawet prowadzą w imieniu jednostek oświatowych duże inwestycje , to i tak sprowadza się to do lakonicznej działalności tzw. roboty spychalskiego . Ja zazdroszczę ci JADTRA , że masz w swoich zasobach taką jaednostkę jak Zespół Obsługi Szkół . Ja jeśli bym tak miał to bym wszelikimi sposobami dążył , żeby utwożyć tam profesjonalny pion ds. planowania, inwestycji i zamówień publicznych . „

123456, to co piszesz, cudne jest 😀
Nawet się rozmarzyłam… 😉
ale niewykonalne! W małych gminach (no, moja ma 90 mln budzetu, i pomimo tego jest mała), zdecydowanie dąży się do zminimalizowania kosztów obsługi szkół. Więc nie ma co liczyć na to, że zostaną tam zatrudnieni pracownicy do inwestycji. Zresztą tych inwestycji w szkołach nie ma aż tak wiele – u mnie jest sześć szkół, więc nie wiem, co by tacy specjaliści – zatrudnieni w ZEAS jedynie do ich obsługi – mieli tam przez cały rok do roboty.
Więc – w mojej ocenie – niech inwestycjami zajmują się pracownicy urzedu:smile: