czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Naruszenie dyscypliny

Home Forum Sektory Samorządy Naruszenie dyscypliny Odpowiedz na: Naruszenie dyscypliny

#17682
terka
Uczestnik

Może nie uciął, ale pozostał przy swoim zdaniu:smile:
Powiedział, że nieprawidłowe kwalifikowanie i ujecie w sprawozdaniu WS (o ewidencji za chwilę opowiem) jest naruszeniem, bo wykazanie w sprawozdaniu danych niezgodnych z ewidencją księgową jest naruszeniem. Ja na to, że nie – że dane wykazane w sprawozdaniu muszą być zgodne z ewidencją, nawet, gdyby była nieprawidłowa (bo tak niestety jest).
Na to szkolący: jak to, to jeśli trzy razy ujmiemy w ewidencji ten sam wydatek strukturalny, albo w niewłaściwym kodzie, to jest to naruszenie!
Tłumaczyłam, że nie, że można by to ew. podciągnąć pod niezgodne z ustawą o rachunkowości prowadzenie ksiąg rachunkowych, gdyby nie fakt, że są to wydatki strukturalne, których sposób księgowania nie ma absolutnie wpływu na wiarygodność sprawozdań finansowych i wynik finansowy jednostki, więc moim zdaniem – też nie ma tu zastosowania.

A najlepsze w tej dyskusji było to, że szkolący uważał, że ewidencję wydatków strukturalnych można prowadzić poza księgowo, w tzw. zestawieniach, i na tej podstawie sporządzać sprawozdania….
Ech, szkolący, co pojęcia nie mają o przepisach dotyczących prowadzenia rachunkowości przez jsfp.

Może znacie kogoś, kto robi dobre szkolenia z wydatków strukturalnych?
Potrzebuję kogoś, kto przeprowadzi szkolenie w mojej drugiej jednostce. Dobre szkolenie 🙂