sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Przestrzeganie procedur kontroli finansowej ( autoryzacja, rozdział obowiązków).

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Przestrzeganie procedur kontroli finansowej ( autoryzacja, rozdział obowiązków). Odpowiedz na: Przestrzeganie procedur kontroli finansowej ( autoryzacja, rozdział obowiązków).

#17931
tamara
Uczestnik

Witam,
nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje zamierzenia co do audytu (jestem na urlopie), ale myślę, że badanie przestrzegania procedur KF to bardzo rozległy i trudny temat.
” W jednostkach sektora finansów publicznych wprowadza się szereg aktów wewnętrznych składających się na procedury kontroli finansowej instytucjonalnej oraz kontroli w ujęciu zarządczym. Są wśród nich regulaminy (procedury, instrukcje) kontroli wewnętrznej określające zasady prowadzenia kontroli, a także procedury pobierania i gromadzenia środków publicznych, zaciągania zobowiązań i dokonywania wydatków, udzielania zamówień publicznych oraz zwrotu środków publicznych. Składają się na nie także zakładowe plany kont, instrukcje kasowe, instrukcje obiegu dokumentów, instrukcje inwentaryzacji itd.” – fragment ze strony http://www.finansepubliczne.pl/numery/kwiecien-2009/procedury-kontroli-finansowej.html
Może należałoby wziąć próbkę np. dowodów księgowych i zgodnie z obowiązującymi zapisami w konkretnym regulaminie sprawdzić „poprawność autoryzacji” ?