piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

#17984
emus
Uczestnik

Wg. mnie w Rozkazie Organizacyjnym jak najbardziej, jeśli jest to organizacyjnie potrzebne, ale NIE TYLKO. Sądzę, że zapisy upoważniające do sprawowania poszczególnych kontroli powinny być w zakresach obowiązków poszczególnych pracowników i tak jest w jednostkach pozawojskowych. Czytając pierwszy post od razu przyszły mi na myśl uprawnienia, o których powyżej. Druga myśl to wzory podpisów osób uprawnionych do poszczególnych kontroli- wg. mnie, np. w Instrukcji obiegu i kontroli dokumentów. No i do badania masz analizę ścieżki – Regulamin Organizacyjny – zakresy obowiązków z Instrukcją obiegu i kontroli dokumentów – PRAKTYKA. Trzecie wynikające ze Standardów Kontroli Finansowej – system zastępstw w tym zakresie – PISEMNY. Nie pomiń stanowisk wrażliwych w badanym obszarze. Co ja się rozpisuję – po prostu Standardy Kontroli Finansowej (Rozp. MF) w praktycznym zastosowaniu w Twojej jednostce.