piątek, 29 marca, 2024

Odpowiedz na: ZZL

Home Forum Sektory Samorządy ZZL Odpowiedz na: ZZL

#17992
izmi
Uczestnik

Irenko,
możesz sprawdzić jeszcze wykorzystanie urlopów – czy komuś zostają ubiegłoroczne po pierwszym kwartale (u mnie swego czasu było to nagminne).
Nadgodziny – czy zostały wybrane (nie wiem jaki macie w urzędzie system sprawdzania czasu pracy – u mnie są karty elektroniczne, czasami dosyć trudno sprawdzić np. to czy człowiek podpisany na liście był rzeczywiście w pracy jak napisała el_a).
Badania lekarskie (jak zauważył Roboka) są często zdeaktualizowane – miałam przypadek 3 miesięcznego poślizgu ;/.
Jeśli ktoś dostał nagrodę to powinien być ślad w jego papierach – często tego nie wsadzają do akt osobowych.
Ponadto w aktach zdarzają się źle powsadzane papiery, brak numeracji i tym podobne bzdety – do poprawienia od ręki.
Można się pokusić o sprawdzenie częstotliwości wysyłania na różnorakie szkolenia (wiem, wiem – kryzys) – czy ktoś nie jest pod tym względem faworyzowany a innemu notorycznie się odmawia.
Tak czy inaczej najważniejsze są tu badania okresowe, wykorzystanie urlopu i bhp – tu PIP lubi dawać po uszach niegrzecznym dyrektorom.
Pozdrawiam, I.