piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

#18114
andrzejm
Uczestnik

A może ktoś ma namiary na przepisy jak konkretnie powinien wyglądać rozkaz dzienny, gdyż szef wydziału organizacyjnego stoi na stanowisku że rozkazu się nie podpisuje a jedynie że z rozkazem się ktoś zapoznał a nie przyjął do wykonania a to nie to samo, gdyż ja mogę się zapoznać a nie wyrazić zgody na proponowane mi obowiązki i odpowiedzialność ( uprawnienia), mając na względzie konsekwencje wynikające z KP. Z analiz orzeczeń sądowych z kolei wynika, że prawidłowo powierzone obowiązki muszą być wyraźnie przyjęte przez pracownika poprzez złożenie podpisu i wyrażenie zgody. Jak to jest z rozkazami w czasie pokoju czy one mają moc wiążącą dla pracowników wojska?-i z jakich przepisów to wynika – w cywilu otrzymując polecenie wykonania pracy nie objętej zakresem czynności musiałem się na to zgodzić ( nawet gdy dotyczyło to 3 miesięcy KP) a tu mam przyjąć do wiadomości i już? Pozdrawiam