czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Kryteria wyboru usługodawcy – audytora wewnętrznego

Home Forum Sektory Samorządy Kryteria wyboru usługodawcy – audytora wewnętrznego Odpowiedz na: Kryteria wyboru usługodawcy – audytora wewnętrznego

#18171
wojak
Uczestnik

[QUOTE BY= zosia] pytanie słuszne, także w zakresie stosowania PZP. Ja myślę, że stosowacx PZP trzeba będzie, tylko kto da na umowę ok. 60 tysięcy??[/QUOTE]

Kochani, musi być powyżej 60 tys. – Jeśli tworzy się stanowisko AW etatowe, to kosztuje ono więcej, są bowiem różne składniki tych kosztów, oprócz tego, co kasuje pracownik- audytor. Policzcie proszę ile pracodawcę kosztuje WSZYSTKO, co jest związane z Waszą pracą na etacie. To WSZYSTKO będzie musiał zapewnić audytor wewnętrzny – usługodawca sam dla siebie, aby zachować standardy godnego wykonywania zawodu. Przyrównajcie to do cen, jakie funkcjonują przy „głupim” badaniu bilansu przez biegłych… tak trzeba myśleć i działać „na prywatce” ❗ Wiem co mówię (piszę).
Oczywiście zleceniodawcy (niczego im nie ujmując) będą chcieli „odhaczyć” audyt wewnętrzny za psie pieniądze, bo znaczna ich część nie ma pojęcia do czego to służy. Mają takie pojęcie o audycie wewnętrznym, jak chłop pańszczyźniany o bidecie.
Jak na takich nie będzie bata ustawowego, to nic nie zdziałamy. Na nieszczęście nawet większość inspektorów RIO nie traktuje audytu wewnętrznego poważnie.