czwartek, 25 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych Odpowiedz na: Powierzenie obowiązków zgodnie z art 44.2 ustawy o finansach publicznych

#18214
wojak
Uczestnik

[QUOTE BY= andrzejm] [QUOTE BY= jędrek] nie może wynika to z istoty kompetencji kierownika reprezentowania na zewnątrz i składania w jej imieniu oświadczeń woli[/QUOTE]
Niestety Radcowie prawni są innego zdania i Dowódca żąda ode mnie na poparcie konkretnych zapisów z których wynikałoby że nie może upoważniać do podpisywania umów w imieniu jednostki swego podwładnego Pomóżcie proszę.[/QUOTE]

„Co konia obchodzi, że się wóz przewrócił?”
Nie Twoje kompetencje doradzać dowódcy w takich sprawach – to poletko radcy prawnego! Wyraźnie wkraczasz w sprawy zarządcze, a to jest sprzeczne ze standardami audytu wewnętrznego. Dowódca nie ma prawa żądać od Ciebie takiego doradztwa – vide: „Szczegółowy zakres…”. Tam znajdzie zapisy, kto za co odpowiada w Jednostce”. Chociaż i tam znalazłem zapisane bzdury, powielane od lat – u siebie wystąpiłem o sprostowanie oczywistych błędów, bo np. powoływali się na uofp z 98r.
Bądź ASERTYWNY ❗