piątek, 16 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Podróże służbowe.

Home Forum Sektory Samorządy Podróże służbowe. Odpowiedz na: Podróże służbowe.

#18364
las
Uczestnik

Dzięki za odpowiedzi. Jednak temat rozwinę : Do izmi – pracownik ma wpisany srodek transportu (PKP 50 %), sytuacja dziwna biorąc pod uwagę fakt, że chwilowo pracę wykonuje w swoim miejscu zamieszkania. A to że korzysta ze swojego samochodu w miejscowości wykonywania pracy (która jest jednocześnie miejscowością jego zamieszkania) , to wg mnie jego sprawa. Do Jędrka – wg tego co piszesz, pracownik wykonuje swoją pracę na podstawie polecenia odbycia podróży słuzbowej do danej miejscowości (nie było zmian w umowie o pracę miejsca pracy).
Reasumując, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wypowiedzi :
1. Na poleceniu wyjazdu służbowego nie powinno być wpisanego srodka transportu PKP 50 % (to, w takim razie co powinno być wpisane w tym miejscu ?).
2. Jeżeli to traktujemy jako podróż służbową (a nie oddelegowanie pracownika), to zgodnie z rozporządzeniem wyżej przytoczonym może rozliczyć ryczałt za komunikację miejską na delegacji.
Acha – sprostowanie mojego pierwszego posta – pracownik wykomnywał swoją pracę przez 5 dni w dniach roboczych od poniedziałku do piątku.
Możę jeszcze ktoś się wypowie w tej sprawie. Z góry dzięki.