wtorek, 26 stycznia, 2021

Odpowiedz na: decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości a zawiadomienia

Home Forum Sektory Samorządy decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości a zawiadomienia Odpowiedz na: decyzje wymiarowe na podatek od nieruchomości a zawiadomienia

#18384
terka
Uczestnik

Cześć Wika

Zajrzyj do ordynacji podatkowej, tam znajdziesz, co należy zrobić, jeśli podatnik nie składa informacji w terminie (ordynacja mówi o deklaracjach, ale zgodnie ze słownicznkiem zawartym gdzieś na początku ustawy, należy przez to rozumieć także informacje, do których skąłdania podatnik jest zobowiązany ustawami podatkowymi). Na razie nie chce mi się szukac, który to artykuł:smile:
Czytając, co napisałaś, nabieram pewności, że nie macie procedur kontroli finansowej w zakresie pobierania podatków. Masz pierwsze audytowe ustalenie:wink:
Zajrzyj też do rozporządzenia w sprawie informacji podatkowych w którym zobowiazano organy architektoniczno budowlane do przekazywania co miesiąc, nieodpłatnie, organom podatkowym (a więc wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi) informacji o wszelkich zdarzeniach dotyczących budowy i oddawania do użytkowania budynków. Zdaje się, że par. 6. To tak w temacie tego, że od 2005 r. ktoś miał użytkowany dom i nie płacił podatku (użytkowany rozumiem jako oddany do użytku).
Jeśli organy arch-budowlane takich informacji wam nie przekazują, zarekomenduj pilne wystąpienie do nich w tej sprawie. I jeśli nie przedstawiali wam tych informacji, niech przedstawią „do tyłu”.
To na razie tyle, sorry, muszę wyjść na naradę.