sobota, 17 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Fundusz socjalny

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Fundusz socjalny Odpowiedz na: Fundusz socjalny

#18411
terka
Uczestnik

Moim zdaniem, nalezy najpierw ustalić, co jest dziąłalością socjalną, o której mowa w ustawie() art. 2 ust.1)
Przepis ten mówi, że: działalność socjalna – to usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, udzielanie pomocy materialnej – rzeczowej lub finansowej,(…)
Usługi świadczone przez pracowawców – moim zdaniem chodzi tu o taką formę wypoczynku, którą organizauje pracodawca – np. posiada własny ośrodek wypoczynkowy i wówczas każdy pracownik może tam odpoczywać za tę samą cenę. Natomiast „gratyfikacja urlopowa”, jak to określasz, do wypoczynku innego, a nawet żadnego (tzw. „grusza”, gdzie nie wymaga się nawet potwierdzenia, że ktoś był gdiześ na wypoczynku, wystarczy, że wziął urlop w określonym wymiarze) to jest „dopłata do wypoczynku”, a dopłaty, zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy, są przyznawane według kryteriów, określonych w ustawie:
Art. 8. 1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.

Tak myślę, choć się nie upieram. Jednak póki co – nie mam podstaw, by sądzić inaczej.
Pozdrawiam i czekam, co myślą inni w tym temacie:smile: