poniedziałek, 30 listopada, 2020

Odpowiedz na: zatwierdzanie wydatków publicznych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna zatwierdzanie wydatków publicznych Odpowiedz na: zatwierdzanie wydatków publicznych

#18497
jolkag1
Uczestnik

Dziękuję jama tak właśnie też rozumiem ten temat. Mam jednak jeszcze jedną wątpliwość. Jesteśmy jsfp posiadającą osobowość prawną (fundusz celowy), powołaną osobną ustawą. Zgodnie z przepisami tejże ustawy do wszelkich czynności majątkowych i prawnych uprawniony jest kierownik jednostki (także zwieranie umów, a może przede wszystkim 😀 ). Pod jego nieobecność czynnności te mogą wykonywać łacznie dwie osoby, wskazane w ustawie. Sprawa jest prosta jeżeli chodzi o umowy, tak jak piszesz jest to zobowiązanie wobec naszych beneficjentów. Jednak aby środki zostały rzeczywiście wypłacone tenże beneficjent musi spełnić szereg warunków. I właśnie zatweirdzanie wydatków pod nieobecność kierwonika jednostki spędza mi sen z powiek :wink:. Nie ma bowiem rzadnego problemu jeżeli zatwierdzenia wydatku dokona kierownik jednostki. Moja wątpliwość dotyczy tego, ilu osobowa reprezentacja musi zatwierdzać wydatkek pod nieobecność kierownika jednostki? Czy wystarczy jedna upoważniona przez niego osoba (w myśl art. 44 uofp), czy może dwie wynikające z reprezentacji przewidzianej w ustawie nas tworzącej? Będę wdzięczna za wszelkie opinie i uwagi.
Pozdrawiam
Jola