wtorek, 9 marca, 2021

Odpowiedz na: Rodzinny Dom Dziecka

Home Forum Sektory Samorządy Rodzinny Dom Dziecka Odpowiedz na: Rodzinny Dom Dziecka

ewamich20
Uczestnik

odnalazłam Wasze posty w sprawie rodzinnego domu dziecka i bardzo się ucieszyłam, że ktoś zajmował się tym zagadnieniem.
Przyjrzałam się wydatkom z tytułu zryczałtowanej kwot na dziecko umieszczone w domu. Albo ustawodawca nie przewidział albo może szukam problemu tam gdzie go nie ma.
Problem jest następujący – dyrektor rodzinnego domu dziecka co miesiąc dostaj zryczałtowaną kwotę na każde dziecko i może te pieniądze wydać na cele wskazne w rozporządzeniu. Nie musi przedstawiać faktur.
Księgowanie tej kwoty odbywa się na paragrafach wydatków bieżących na podstawie nikomu nieznanego klucza. I mam tu obiekcje dotyczące rzetelności prowadzenia ksiąg rachunkowych, gdzie księguje się na kontach zespołu 4 kwoty wynikające z oświadczeń. Można by było wprowadzić, że w księgach ujmuje się wydatek jako zryczałtowana kwota, ale nie przewidziano w tym celu paragrafu,
Czy macie zdanie na ten temat? a jak się rozlicza na kontach te kwoty w audytowanych przez Was Domach?