czwartek, 28 marca, 2024

Odpowiedz na: Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

Home Forum Pomysły pomysly Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP Odpowiedz na: Izba Audytorów Wewnętrznych JSFP

#18808
adela
Uczestnik

Uważam, że na margines cały czas spycha nas iia. Powstała nagle duża grupa audytorów, bez ich udziału (nikt im kasy nie dał). Dlaczego wycieli nas w ustawie robionej prze Zytę. Oni są nastawieni na biznes. Nie mają pojęcia o finansach w samorządach, podobnie jak po części MF, co ostatnio przyznała mi jedna pani dyrektor departamentu, że niema osoby i deteminacji, by mocno zająć się samorządami. Ustawa o finansach publicznych robiona jest pod budżet państwa. A w prasie pojawiają się informacje o tykających bombach (połowa budżetu państwa przechodzi przez samorządy, długu publicznego nikt nie weryfikuje). Egzaminy na rewidentów i doradców podatkowych organizuje MF. Tak powinno być nadal z audytem. Kpiną moim zdaniem jest organizacja egzaminów audytorskich na tłumaczonych testach zachodnich i kasowanie za to dużych pieniędzy. Byłem członkiem jednej organizacji i certyfikat mogłem uzyskać bez egzaminu (teraz już nie). Ale warunkiem jego utrzymania było uczestniczenie w kursach prowadzonych tylko przez nich. Koszt roczny kilka tys. zł.. Przecież w gminach i powiatach audytorów nie wyślą na takie nauki. Ja korzystam z różnych innych szkoleń, ale koszt roczny nie przekroczy 2,3 tys. zł. i pracuję w bogatej gminie. Z rozeznania u koleżeństwa wiem, że nie mają co mażyć o wyjazdach. Dlatego proponowana inicjatywa oddolna jak najbardziej pożądana. Pozdrawiam.