sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

#18915
terka
Uczestnik

Paweł napisał:
„1/4 brzmi już ok ale… Popatrz ile jest już ogłoszeń o zatrudnienie aw bez odzewu. W Złocieńcu pi±te, Drawsku Pomorskim chyba czwarte i nic.
Tak, tylko że nie do końca te ogłoszenia są w porzadku – wyrzucili z nich (pewnie niechcący) osoby z egzaminem MF.
Może są w okolicy osoby z egzaminem, ale ich nie chcą, bo uważają, że nie spelniają kryteriów?

Paweł napisał:
„Może ktoś się znajdzie chętny na 1/4 bo będzie miał jeszcze 3 inne na 1/4 i tak naskłada 1 ale zauważ, że tak „uciułane” 3500 pln nie powala na kolana”.

Dla mnie – choć oczywiście sprawa wynagrodzenia jest sprawą istotną – w zatrudnianu audytora w tak małych wymiarach etatu (1/4, 2/5, 1,5) jest to, że fizycznie nie jest mozliwe – przynajmniej w świetle obecnie obowiazujacych przepisów – realizowanie obowiazków audytora wynikających z przepisów. Trzeba przeciez i analizę ryzyka zrobić, i plan, i zadania z panu zrobić, i jeszcze objąć audytem wszystkie obszary (czyli w dużym sktrócie – jednostki gminne)…
To jest niewykonalne.
Fikcja po prostu, i tyle.
Wiem, co piszę, bo mam 1/2 etatu w gminie, i to jest za mało. Tak naprawdę musze zrobić to samo, co na cały etat – i plan, i analizę, i sprawozdanie i zadania jakieś (i jedynie ilość zadań może być nieco mniejsza, niz na cały etat). Nie mówiąc o tym, że jestem też kimś prawniko-kontrolo-doradco podobnym – zwracają sie do mnie z każdym problemem, jaki wyniknie w toku biezącej działaności.