środa, 7 grudnia, 2022

Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

Home Forum Sektory Samorządy art. 275 ust. 2 nuofp Odpowiedz na: art. 275 ust. 2 nuofp

#18942
wojak
Uczestnik

Sprawa jest prosta, choć fundamentalna! Otóż, w moim przekonaniu popartym doświadczeniem, wielu samorządom nie zależy na zatrudnianiu audytora, bo jest on spoza lokalnego układu władzy! Zabiera kasę, wtrąca się do wszystkiego i jeszcze nic mu nie można zrobić, za nic nie odpowiada! Jeśli w „luw” znajdzie się osoba z papierami, to z pewnością zostanie zatrudniona i to za godziwe pieniądze! W samorządach, gdzie rządzą sekretarze aw nie ma szans! Dotychczas nie ma bata na wójta, czy innego „…”, a poza tym to towarzystwo tak się wyćwiczyło w „stanowieniu lokalnego prawa”, że tylko pozazdrościć tej swoistej inteligencji!
Generalnie problem audytu wewnętrznego jest problemem świadomości rządzących państwem, kierowników jednostek, urzędników i w ogóle społeczeństwa. Zdecydowana większość nie ma pojęcia, o co naprawdę chodzi w audycie wewnętrznym i permanentnie, z uporem maniaka twierdzi, że audyt, to KONTROLA! Nie oszukujmy się – większość audytorów wewnętrznych też tak ma zakodowane.
Na dobrą sprawę, osoby, które z racji zajmowanych stanowisk powinny zajmować się audytem (DAW MF) też mają małą siłę przebicia. Jeszcze gdy był pan Augustyn Kubik, była nadzieja, że coś z tego będzie. Obecnie mglisto widzę przyszłość aw…