piątek, 2 grudnia, 2022

Odpowiedz na: Ekwiwalent dla strazaków

Home Forum Sektory Samorządy Ekwiwalent dla strazaków Odpowiedz na: Ekwiwalent dla strazaków

#18972
terka
Uczestnik

Alkman jak zwykle solidnie przygotował sie do dyskusji.:smile:
Po pierwsze – masz rację, uznając, że ekwiwalent nie jest wynagrodzenim. Gdyby tak było, sprawa byłaby prosta na podstawie przepisów kodeksu Pracy – wynagrodzneia nie można się zrzec.
Po drugie – moze nie jestem zbyt mocna w prawie cywilnym, ale cos mi się wydaje, że cytowany przez Ciebie przepis mówi o „dłużniku”, a wszak dłużnikiem staje się dopiero po niespełnieniu świadczenia w terminie. Nie jesteśmy w takiej sytuacji. Chcemy zapłacić w terminie temu, wobec kogo mamy zobowiązanie. więc ten przepis chyba nie dotyczy tej sytuacji. Jest jakiś inny przepis w kc regulujący te kwestie?

Po trzecie – naprawdęnie rozumiem, dlaczego nasi strazacy upierają się przy takim rozwiązaniu – sprawiają nam tym kłopot i narażają na ryzyko ew. przyszłego roszczenia w stosunku do gminy o zapłatę naleznosci spełnionych do innych rąk.
Przeież jest bardzo proste rozwiązanie – jeżeli strażacy faktycznie chcą dobrowolnie przekazać ekwiwalent dla OSP. OSP jest stowarzyszeniem, i jako takie może otrzymywać darowizny. Mogą więc otrzymać ekwiwalent z gminy, a potem go darować dla OSP.
Co o tym rozwiazniu myślicie? Bezpieczne dla gminy, bezpieczne dla OSP i strażaków.
I wikl syty i owca cała:wink: