sobota, 3 grudnia, 2022

Odpowiedz na: kontrola zarządcza

Home Forum Sektory Samorządy kontrola zarządcza Odpowiedz na: kontrola zarządcza

#18980
jerzy-5015
Uczestnik

Witam !

Pracuję w samodzielnej Komórce Kontroli Wewnętrznej i pragnę się odnieść do wypowiedzi wszystkich tych, którzy mają obiekcje , co do zasadności dalszego istnienia tego typu komórek w jednostkach samorządowych. Moje szefostwo ( przynajmniej obecnej kadencji) nie przewiduje likwidacji komórki kontroli, gdyż dostrzega różnice wynikające z pracy Audytu i kontroli wewnętrznej. Nie będę tutaj przypominać definicji audytu, bo forum do którego się zwracam doskonale je zna- pragnę jedynie uzmysłowić, że audyt dotyczy bardziej obszarów – natomiast kontrola wewnętrzna świetnie uzupełnia jego działalność poruszając się w sferze czysto personalnej.
Reasumując:
Każdy mądry szef jednostki samorządowej będzie dążył do utrzymania na swoim podwórku obu tych komórek, dopóty- dopóki w jego systemie zarządzania będzie istnieć świadomość, że w psychikę każdego człowieka jest wpisana potrzeba kontroli, której świadomość spowoduje wyższy stopień zdyscyplinowania, a więc w końcowym efekcie lepsze wyniki w wykonywanych czynnościach.

p.s. Pozdrawiam wszystkich i z okazji zbliżających się Świąt życzę wszystkim zdrowia, pogody ducha i taaaaaakiego wora prezentów. 😆