piątek, 30 lipca, 2021

Odpowiedz na: studia podyplomowe

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW studia podyplomowe Odpowiedz na: studia podyplomowe

#18998
ryszard
Uczestnik

[QUOTE BY= Dorota L.] Chciałabym zapisać sie na jakieś dobre studia podyplomowe w zakresie audytu wewnętrznego w sektorze publicznym. Czy ktoś może takie ukończył i mógłby podać jakieś namiary? Może ktoś się wybiera? A może ktoś słyszał o jakimś kursie, szkolemiu dotyczącym technik lub metodologii prowadzenia aw? Proszę o informację, ewentualne namiary na uczelnie lub szkolenia. Z góry dziękuję! 😛 [/QUOTE]
Droga koleżanko,musisz okreslic o jakie przygotowanie z zakresu audytu chcesz osiągnąć,co innego sa studia podyplomowe a co innego tematy jakie dalej poruszasz : kursy,szkolenia tematyczne.Z dniem 1 stycznia wchodzaca ustawa umożliwia dostep do zawodu aw osobom ktore ukonczą SP z zakresu audytu na Uczelni majacej prawo nadawania tytulu doktora nauk (! ) oraz dwa lata pracy w komorce aw czy kontroli.Jak zwal tak zwał,kierownicy jednostek sfp bardzo skrzętnie to wykorzystają szczegolnie CI- którym na „sercu lezy audyt”(bez audytora)
Po 5 latach pracy w zawodzie aw radzę Tobie koleżanko ,wybrac uczelnię niekoniecznie tą „ustawową,”ale swietnie szkolącą- bo otrzymasz wiedzę od bardzo dobrych fachowców ( nazwiska sa publicznie znane). O tych Uczelniach pisza użytkownicy w wyzej wymienionych postach.
Jesli bedziesz dobrze przygotowana do zawodu,to kazdy profesjonalista aw bez trudu zauwazy to u Ciebie.
A drogi do zawodu już samego aw? sa w ustawie i stwierdzam,ze dostałem dobra szkołę na egzaminie panstwowym(2004 rok),bez niego raczej tak szybko nie uzyskał bym CGAP…
I prawda jest też taka,nie jest wazny certyfikat ale to ile umiesz,jak rozumiesz zawód,czy bedziesz umiala sobie poradzic z trudnymi sprawami,czy wytrzymasz cisnienie kierownika jfsp i audytowanych..
Zycze powodzenia ..decyzja wyłacznie należy do Ciebie..
pozdrawiam
Ryszard