środa, 7 grudnia, 2022

Odpowiedz na: dotyczy regulaminu wynagradzania w instytucji kultury

Home Forum Sektory Samorządy dotyczy regulaminu wynagradzania w instytucji kultury Odpowiedz na: dotyczy regulaminu wynagradzania w instytucji kultury

#19050
ejejej
Uczestnik

A może jakieś przepisy, które mówią, że może być korzystniej? Może jakiś artykuł w tej sprawie wpadł gdzieś komuś w ręce?
W tej jednostce nie muszą mieć takiego regulaminu bo nie zatrudniają 20 pracowników, ale wydali go bo mają konkretne korzyści z tego. W Kodeksie Pracy Art. 9.2 napisano, że zapisy regulaminu nie mogą być mniej korzystne niż obowiązujące przepisy, ale czy mogą być bardziej korzystne niż w rozporządzeniu? Moim zdaniem regulamin powinien być odzwierciedleniem obowiązujących przepisów z uwzględnieniem specyfiki jednostki. Powinni wybrać z przepisów to co ich dotyczy. Po za tym uważam, że to że mają w przeciwieństwie do innych grup zawodowych prawo do nagrody jubileuszowej, dodatku stażowego to jest przywilej z którego nie wszyscy mogą korzystać.
Proszę jeszcze o inne przemyślenia w tej sprawie bo muszę kończyć sprawozdanie – tylko cały czas nie wiem jakie dać zalecenia 🙁