poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Odpowiedz na: VAT w stołówkach szkolnych?

Home Forum Sektory Samorządy VAT w stołówkach szkolnych? Odpowiedz na: VAT w stołówkach szkolnych?

#19174
terka
Uczestnik

OK, znalazłam, tosię z innymi podzielę:
Wyrok

z dnia 7 października 2008 r.

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie

I FSK 1157/07

1. Zaliczenie do usług w zakresie edukacji – sprzedaży obiadów uczniom w ramach stołówki wpisanej w działalność statutową szkoły podstawowej, nie przeczy zapisom klasyfikacji statystycznej, wydanej na podstawie przepisów o statystyce publicznej, w tym charakterowi, jaki nadaje ustawodawca takiemu działaniu szkoły.
2. Sprzedaż obiadów uczniom, jest w sprawie czynnością podstawową działania stołówki szkolnej, prowadzonej w ramach usługi edukacyjnej szkoły podstawowej i jako taka podlega zwolnieniu od podatku od towarów usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 1 u.p.t.u.

wesołych świąt wszystkim:smile: