czwartek, 18 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdanie z wykonania planu audytu Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

#19263
Anonim
Nieaktywny

[QUOTE BY= lainy]

A i jeszcze mam pytanie do audytorów powiatów: W związku z wcześniejszą interpretacją MF naszym kierownikiem był zarząd powiatu, w tej chwili jest to przewodniczący. Czy zmieniacie coś w swoich procedurach w tym zakresie? Do tej pory np. plan audytu był u mnie akceptowany uchwałą zarządu, ale teraz – skoro tylko przewodniczący jest naszym kierownikiem znaczy to, że tylko on ma go akcetować? Nie bardzo mogę sobie to wszystko ułożyć. Czy traktować przewodniczącego jako samodzielny odrębny organ czy też jako część kolegialnego? Czy dalej wprowadzać plan uchwałą czy też wystaczy podpis przewodniczącego?

Pozdrawiam[/QUOTE]

Witam Wszystkich,
W związku z tym, że w poprzednim wątku dotyczącym sprawozdania z realizacji planu, powyższy temat jakoś tak pzreszedł bokiem – wznawiam dyskusję nad kwestią podległości.
Kules stoi na stanowisku, że od tej pory wszystko będzie u niego zatwierdzane przez starostę, czyli przewodniczącego). Co prawda jest to kusząca propozycja, ponieważ omija się w procedurze cały zarząd, jednakże budzi to pewne moje wątpliwości. Mianowicie: Dlaczego ustawodawca napisał o przewodnicząceym zarządu, a nie wprost o staroście. Wiadomo przecież (ale może tylko nam), że starosta występuje jakby w dwóch rolach, o których pisałam wcześniaj tj. jako przwewodniczący organu kolegialnego, czyli zarządu (i to jest teraz nasz kierownik) oraz jako starosta, czyli kierownik starostwa. Jego kompetencje jako przewodniczącego zarządu są inne, inne też jako starosty. Nie do końca jest to dla mnie jasne, co ustawodawca miał na myśli. Z uzasadnienia do projektu ustawy wyczytałam, że w jst kwestia podległości się nie zmienia tj. dalej audytor będzie podporządkowany przewodniczącemu organu wykonawczego tj staroście. I bądż tu mądry….
Myślę sobie, że skoro wg ustawodawcy nic się nie zmieniło w kwestii podległości, a poprzednia interpretacja mówiła, że naszym kierownikiem jest zarząd powiatu, to dalej tak jest (przewodniczący podpisuje nam kwity, do niego są adresowane sprawozdania itd., ale już procedury są przyjmowane uchwałą zarządu, ponieważ przewodniczący nie ma żadnej możliwości wydać jednoosobowo niczego).

pozdrawiam