sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdanie z wykonania planu audytu Odpowiedz na: Sprawozdanie z wykonania planu audytu

#19288
terka
Uczestnik

Ja jestem „gminna”, nie powiatowa, ale myślę, że niepotrzebnie kruszycie kopię:wink:
Gdyby ustawodawca chciał, żeby audyt w powiecie był pod zarządem, to tak by to zapisał. A zapisał, że to ma być przewodniczący zarządu.
Myślę, że miało to na celu ujednolicenie całości (wszystkich poziomów) audytu, bo wszędzie jednak audyt podlega pod kierownika jednostki.
Ponadto zwracam uwagę, że prowadzenia audytu nie mozna utożsamiać z realizacją zadań (gminy czy powiatu). Zadania jst są okreslone w ustawach ustrojowych, i za te odpowiada zarząd powiatu, a za audyt – starosta.
Audyt, choć ustawowo wprowadzony, jest jednak działalnością wspomagającą, nie zadaniem jst.

Na wszeki wypadek jeszczeraz podkreślam – nie jestem powiatowa, moze nie czuję specyfiki powiatu, więc mogę nie mieć racji. Ale myślę, że niczego innego niż to, co w ustawie jest napisane, nie nalezy się w tym przepisie dopatrywać.