sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiedz na: Audyt w gminie (plus jednostki organizacyjne).

Home Forum Sektory Samorządy Audyt w gminie (plus jednostki organizacyjne). Odpowiedz na: Audyt w gminie (plus jednostki organizacyjne).

#19310
kules
Uczestnik

Ja tam od kilku lat robię urząd i 20 kilka jednostek podległych i jakoś się kula. Żadne NIKi i RIa nie miały uwag. Robię tyle audytów ile się da zrobić pożądnie, a że w cyklu 5 letnim się nie zamknę to nie mój problem ani wina, w każdym planie rocznym pisze że ze względu na za małą obsadę kadrową komórki nie da się obrobić wszystkiego w rozsądnym czasie.
Osobiście uważam że audyt w samym urzędzie jest niedobrym rozwiązaniem. Nasz urząd mocno współpracuje z jednostkami organizacyjnymi w realizacji zadań powiatu (po to je utworzył) i nie widzę możliwości robienia zadań tylko w urzędzie, bo praktycznie każde zadanie i obszar audytu w efekcie obejmuje u mnie zarówno urząd jak i jakąś jednostkę. Np. edukacja prowadzona jest przez szkoły, ale i w urzędzie jest odpowiedni wydział do ich nadzorowania, który wpływa na pracę szkół. Jak więc zrobić konkretny audyt w tym obszarza nie odwiedzając szkoły i wydziały edukacji? Ograniczając się do samego urzędu wprowadziłbym sobie sam bariery w badaniu całości procesów i wyciągania wniosków co do adekwatności przyjętych w naszej jednostce rozwiązań organizacyjno-kontrolnych
To moje zdanie, każdy ma swoje założenia i zrobi jak mu osobiście bardziej odpowiada. 🙂 i tak jest dobrze