piątek, 23 kwietnia, 2021

Odpowiedz na: Nowa ustawa

Home Forum Sektory Służba zdrowia Nowa ustawa Odpowiedz na: Nowa ustawa

#19323
katl
Uczestnik

[QUOTE BY= Katl] A co z sp zoz-ami, które zostały utworzone przez Wojewodę i z dniem 01.01.1999r. zostały przejete przez gminy, powiaty i samorządy województw (w oparciu o ustawę reformującą administrację publiczną) – w zał. do rozp. z 2001r. nr 65, poz. 659 jest wykaz takowych sp zoz-ów? [/QUOTE]

Otrzymałam opinię z Departamentu Audytu (podpisaną przez Z-cę Dyrektora tegoż departamentu), iż w takiej sytuacji podstawą prawną jest art. 274 ust. 2 pkt 3 :”audyt wewnętrzny prowadzi się w samodzielnych publicznych zakłądach opieki zdrowotnej, które nie zostały utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego jeżeli kwota ujetych w planie finansowym przychodów lub kosztów przekroczyłą 40mln zł”. I co Wy na to??????